Informace o nás

Dle záznamu v Pamětním spisu, sepsaného v měsíci srpnu roku 1904 Ignázem Rihowským, toho času učitel a řídící školy obce Pratsch, byli v  roce 1901 v obci Prassch založeni dobrovolní hasiči. Komandantem byl pan Jakob Salk a Jakob Ruiner zástupce komandanta. Sbor fungoval nepřetžitě až do roku 1999, kdy se členi sboru nedohodli a veškerá činnost skončila. V roce 2010 na základě party nadšenců se začíná znovu rozjíždět činnost. Začíná se pouze z mužským družstvem. Během roku 2013 se začíná formovat ženské družstvo. V současné době se zapojujeme do kulturních akcí v obci. Každým rokem pořádáme Velikonoční zábavu, pálení čarodějnic a zapojujeme se do pořádání dětského dne.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.